1979 Fiat 125p Special

Dawno nic nie wrzucałem (sesja egzaminacyjna, koniec roku akademickiego = brak czasu na przyjemności), ale nie zapomniałem robić zdjęć, a klasyków na ulicach sporo. Na dzisiaj DF - na sprzedaż. Za tylną szybą mamy nawet książkę, zapewne o historii tego auta. Przejrzeć jej jednak nie dane mi było.


Miejsce: Warszawa Mokotów
Zdjęcia: Maciej Rosłoniec

3 komentarze:

Marcin pisze...

W sumie ciekawa sprawa bo niby rok produkcji 1979 a znaczek ma FSO. A na Żeraniu Kredensy robili chyba dopiero od 1983 z tego co kojarzę. Ale mogę się mylić w sumie.

Michał Bakuła pisze...

Marcin ma rację. Widocznie sobie przełożył, lecz nie rozumiem sensu takiej przekładki. Fiaty z logiem Polskiego Fiata są przecież bardziej cenne i o wiele ładniej z nim wyglądają :) Może właściciel koloryzuje z tym rocznikiem, podobnie jak z rzekomą wersją Special, której nie było.

KlasykiTV pisze...

Marcin, "Kanty" robili na Żeraniu od 1967 roku, od 1983 r. wygasła licencja i z Polskiego Fiata 125p zrobiło się FSO 1500 ;-)
Nadwozie nowsze, bo pewnie zmieniane w latach 80. po jakimś wypadku lub po prostu w ramach remontu blacharskiego (popularny zabieg w tamtych latach, kupowało się całe nadwozie, uzbrajało, załatwiało nową tabliczkę znamionową i gotowe)
Bardziej ciekawi mnie, ile właściciel chciał za to cudo...