1986-1993 FSO Polonez Truck

Obecnie sztuką jest spotkać dostawczego Poloneza w pierwszej osłonie, czyli z borewiczowskim przodem. Można rzec, że one wyginęły. Na szczęście pojedyńcze sztuki jeszcze gdzieś zalegają, tak jak ten na nowoczesnym wolskim osiedlu. Powiem szczerze, że banan na twarzy był niesamowity, gdy go spotkałem na swojej drodze. A wszystko przez to, że jest moim pierwszym sfotografowanym Truckiem ze starym przodem :)


Standard w Truckach - łamie się wpół.


Emblemat oczywiście jest nieoryginalny, a sklecony z dwóch nowszych Trucków.

Miejsce: Warszawa Wola
Zdjęcia: Michał Bakuła

4 komentarze:

Maciej Rosłoniec pisze...

Przejściówki pickupa jeszcze na ulicy nie widziałem. I saw it only on Auto Nostalgia recently. ;)Relacja będzie, nie, nie zapomniałem. Czasu brak.

Marcin pisze...

Szczerze mówiąc śmiechłem hardo na myśl o samej idei Poloneza Trucka. Bo to trochę tak jakby teraz wziąć jakieś przestarzałe o kilkanaście lat auto z zza słabym silnikiem i postanowić zrobić z niego pick-upa. Np.Fiata Sienę albo coś podobnego. Ale jako samo znalezisko to naprawdę spoko. Egzemplarze trucków z pierwszej serii są rzadkie as hell że tak powiem.

Marcin pisze...

chociaż w sumie na bazie sieny robili kiedyś pickupy jak tak się nad tym zastanowić. Ok zły przykład

Anonimowy pisze...

Jeszcze jakieś 10 lat temu w swoim rodzinnym miasteczku widywałem jeżdżącego Poloneza Trucka (już nie pamiętam z jaką zabudową, ale chyba biały kontener albo taką co ma ten Truck z warszawskiej Woli). Ale ten z mojego miasta miał z przodu prostokątne światła !