Z Archiwów: 2000 Fiat 126 elx Maluch Happy End nr 0731

Cynk o jednym z trzech mińskich Happy Endów dostałem od mieszkającego tam kolegi. Jakoś w styczniu tego roku razem pojechaliśmy go obejrzeć. Widać wyraźnie, że jeden z ostatnich Maluchów służy właścicielowi na codzień i nie zanosi się na to, żeby prędko przestał. O dziwo stan jest naprawdę niezły, co w przypadku tzw. Elegantów nie jest oczywiste.
Jak wcześniej wspomniałem, Mińsk Mazowiecki posiadał aż trzy Happy Endy, prawdopodobnie same czerwone. Numer 731, jak widać, ma się dobrze. Niestety, los nie uśmiechnął się do 607-go egzemplarza, który w tym roku trafił na miejscowy szrot. Jedynym pocieszeniem jest to, że klapę z unikatową naklejką uratował mój drugi kolega, notabene właściciel dwóch swoich Maluchów. Trzeciego o nieznanym mi numerku sfotografował jakiś czas temu jeszcze jeden znajomy i więcej nic o nim nie wiem.
Ale zobacz, Maćku. Mińsk wielkością jest mniej więcej identyczny jak Otwock, oba powiaty podobnie. A dlaczego nasze miasto nie ma na stanie żadnego Malucha z limitowanej, ostatniej serii? O czym ja marzę...

Miejsce: Mińsk Mazowiecki
Zdjęcia: Michał Bakuła

2 komentarze:

Maciej Rosłoniec pisze...

To prawda. Happy Enda w Otwocku jeszcze nie widziałem. Mam na oku parę Maluszków do obfocenia na mieście, cóż może któryś z nich...

Unknown pisze...

Ja już nie wierzę w to, że jakiś jest w Otwocku. Wszystkie (no, prawie) ją uwiecznione, a te co jeszcze się nie udało to na 100% nie są Happy Endy.