Perełka z 1949-1965: Otwocki Renault 1 000 kg (Star 20?)

Otwock, Mazowieckie

Byłem zszokowany gdy zobaczyłem na jednej z posesji w Otwocku ten pojazd. Nie miałem pojęcia co to jest i jaką skrywa w sobie historię. Niestety właścicieli Świdermajera i auta w tym czasie nie było w domu, brama była zamknięta, a domofonu, czy dzwonka nie było. Wiem, że to niezbyt ładnie tak cichaczem robić zdjęcia, ale nie miałem innego wyjścia. Nie mogłem przecież przejść obok niego obojętny.


Po zrobieniu fotek siedziałem długo w domu i pytając się Kuby - mojego brata oraz wujka Google, dowiedziałem się, że to najprawdopodobniej jest jakaś odmiana Stara 20. Wygląda trochę na "zkustomowaną" - terenowe zawieszenie i opony, drabina... A jaki idealny stan! Niesamowite. Kiedyś spróbuję się dowiedzieć o tym egzemplarzu czegoś więcej.


 Zdjęcia: Maciej Rosłoniec

PS: Parę dni temu oglądając w telewizji jeden z odcinków serialu "Dom", chyba to był ósmy odcinek, zauważyłem takiego Stara w scenie na polu - "Dziewczęta na traktory".

EDIT 9 kwietnia '13:  Możliwe, że jest to jednak Renault 1 000 kg.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Niestety piszący nie pomyślał i nie poszukał.To Renault 1000kg!!!

Maciej Rosłoniec pisze...

Dziękuję za wyjaśnienie, że to Renault 1000kg, ale mam kilka uwag co do formy Twojej wypowiedzi.

Niestety nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że nie pomyślałem i nie poszukałem.
Prawda jest inna - poszukałem i pomyślałem.

Spędziliśmy z bratem na to wiele godzin, by znaleźć zdjęcia i jakieś informacje przedstawiające i opisujące podobnie wyglądające wozy.

Po żmudnych poszukiwaniach byliśmy skłonni stwierdzić, że jest to najpewniej Star 20. Zresztą w poście napisałem, że to "najprawdopodobniej jest jakaś odmiana Stara 20", więc zaznaczyłem od razu, że możemy się mylić.

Tak więc, proszę szanować nasz czas i umiejętnie wyrażać swoje myśli, gdyż fotografujemy auta, bo takie jest jedno z naszych hobby. I na przyszłość prosimy się podpisywać, gdyż nie lubimy odpisywać na Anonimy.

Pozdrawiamy,
Ekipa POBLISKIEJ ULICYAnonimowy pisze...

Witam
Przepraszam,pisałem z rozpędu i nie zastanowiłem się :)
No ale ja miałem fory bo pamiętam wóz z ulic :)
I taka podpowiedź tego typy dachy jak w 1000kg są(a właściwie były) niemal tylko w dostawczakach Renault i markach dostawczaków Renault.

Maciej Rosłoniec pisze...

No okej, zrehabilitowałeś się :P Wybaczamy. :)) I dzięki za dodatkowe informacje o dachach. Pozdr.

Pawel Olszewski pisze...

Witam

Jest model 4 x 4, z napędem na 4 koła. Do połowy lat 70 tych standardowe wyposażenie armii francuskiej i belgiskiej,przeważnie jako sanitarka wojskowa.

Anonimowy pisze...

Renault Galion

http://bright-cars.com/uploads/renault/renault-25t-galion-plateau-bache/renault-25t-galion-plateau-bache-08.jpg